i
HAKKIMIZDA

Kuruculuğunu, 1990 yılında Aleaddin Çağlar'ın yaptığı, 18 yıllık eğitim ve öğretim çalışmalarında her seviyede derslerle, Ankara'lı gençlerimize daha yapıcı, yaratıcı ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamayı amaçlayan, günümüzde bir çok ünlü müzisyenin müziğe ilk adımlarını attığı Çağlar Müzik Kursu, Atatürk İlke ve Devrimleri'nden ödün vermeden toplum bilincinin en üst düzeyde yaşanabilmesi için gençlerimize ışık tutan bir sanat merkezi olmuştur.

1990 yılından bu yana Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanılğı'na bağlı özel eğitim kurumu olarak eğitim-öğretim faaliyetini sürdüren Çağlar Müzik Kursu, pedagojik formasyonu olan öğretmenlerle, müzik okullarına hazırlanmak veya müziği hobi olarak yapmak isteyen amatör müzisyenlerede profesyonel eğitim fırsatı da sağlamaktadır.

1990 yılında Alaeddin Çağlar tarafından kurulan Çağlar Müzik Kursu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak 20 yıldır faaliyet gösteriyor. 10 binlerce öğrenciyi sanatla buluşturan Çağlar Müzik Kursu 2009 yılında 2 bin öğrenci ile çalışmalarını sürdürmektedir. Yıl içerisinde sürekli olarak tiyatro ve konser etkinlikleri düzenleyen Çağlar Müzik Kursu Ankara'nın M.E.B Şura Salonu, ODTÜ Kemal Kurdaş Salonu, Ankamall Sanatolia, Devlet Konservatuarı Salonu, Resim Heykel Konser Salonu, Büyük Kolej Salonu gibi önemli salonlarında etkinliklerini halkla buluşturdu
1 Şubat 2010 tarihinde Maltepe park A.V.M çok amaçlı tiyatro solanunu işletmesini alarak Çağlar Kültür Merkezini kurdu. Bünyesinde yer alan Çağlar Çocuk Tiyatrosu oyunlarıyla burada devam etmektedir.

           Çocuk Oyunlarımız;                                 Oyun sayısı / Hafta içi-sonu )

           Kırmızı Başlıklı Kız                                 34                       
           Hansel ile Gratel                                 22
           Pinokyo                                            24
           Cinderella                                          30
           Bremen Mızıkacıları                              19           yeni Oyun            
           Çizmeli Kedi                                       21
           Çanakkale Kahramanları                       10           yeni Oyun
           Hacivat Karagöz ( Gölge Oyunu )          43

           203 oyun seansıyla Çağlar Tiyatro Topluluğu, toplam 18.000 izleyiciye ulaşmıştır. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Ankara’da bulunan tüm çocuklar için şuan bulunduğumuz MalltepePark AVM Çağlar Kültür Merkezi’nde Çocuk Panayırı düzenlemiş ve 1500 çocuğa ulaşılmıştır.

Panayır İçerisinde Düzenlenen Etkinlikler:
1-)Animasyon Gösterileri ( palyaçolar, Masal Kahramanları, Tahta Bacak vs. )
2-)Kum Boyama
3-)Ödüllü Yarışmalar&Çekilişler ( Piyano, yan flüt, gitar, keman, tiyatro&sinema biletleri, ücretsiz müzik kursları, darma kursları Çağlar Kültür Merkezi tarafından hediye edilmiştir.
4-) Çağlar Pop Gitar Topluluğu « Eski 45’likler.            «
5-) 100 kişilik Çocuk Korusu Konseri
6-) 50 kişilik Çocuk Orkestrası Konseri
7-) Çocuk Solistler Konseri.
8-) Tiyatro Gösterisi
9-) Hacivat Karagöz Gölge Oyunu
10-) Orta Oyun
11-) Şişme Çocuk Parkı
12-) Yüz Boyası ve Balon

           29 nisan 2010 tarihinde Kırşehir Belediyesi ile çocuklara yönelik ortak bir çalışmada bulunmuş, 1200 çocuk tiyatromuzla buluşmuştur.
            

 

                      Müzik Çalışmaları

           ODTÜ&ÇAĞLAR Senfoni Orkestrası (80 Kişi)
  Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü&Çağlar Çocuk Orkestrası
  Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Beraber Klasik Müzik Yarışması
  2008 yılında 430 Öğrenci Katıldı
  2009 yılında 630 öğrenci Katıldı
  2010 yılında 1000 Öğrenci Katıldı
           Çağlar Çocuk Senfoni Orkestrası
            1100 kişilik çocuk korosu
             Çağlar Oda Orkestrası
           Çağlar Klasik Gitar Topluluğu
           Çağlar Pop Gitar Topluluğu

 

Yapmış olduğumuz çalışmalar;

* Bin 100 kişilik çocuk korosu:
Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber çalışmalarını başlattık. Bunun için ekim ayı sonunda 400 kişilik birinci sınav başvurusundan 280 çocuk seçilerek birici grup elemelerini tamamladık. 4 sınavda Bin 100 çocuk seçilmiştir. 29 Ekim 2010 tarihinde Konserimiz yapılacaktır.

* Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla eser seslendirme yarışması:
2008 yılından itibaren Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 430 katılımcı. 2009 yılında 630 katılımcı sağladık.Klasik Batı Müziği Çalgılarıyla eser seslendirme yarışmasına dahil oldu. 2010 yılında il geneline açılarak 1000 öğrenciye ulaşıldı. Bu etkinliğimizin konserlerini M.E.B.Şura salonunda yaprık.

* Çağlar Çocuk Senfoni Orkestrası:
 2004'te kurulan Çağlar Çocuk Senfoni Orkestrası bugüne kadar farklı salonlarda konserler düzenledi. Seyirci kapasitesi 1200'e kadar ulaştı. 1 Şubat 2010 tarihi itabari ile Maltepe Park A.V.M de bulunan Çağlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyoruz.

* Çağlar Oda Orkestrası:
20 kişiden oluşan orkestra üyelerimiz profesyonel sanatçılardan oluşmaktadır. Yılda en az 8 konser veren Çağlar Oda Orkestrası 2010- 2011 yılında çalışmalarına devam edecektir. Ortestramız Opera Eski Genel Müzik direktörlerinden Naci ÖZGÜÇ, Bujor HOINIC gibi ünlü Şeflerle çalışmıştır.

* Çağlar Klasik Gitar Topluluğu:
100 kişiden oluşan gitar topluluğumuz her yıl sayısız konser vermektedir. Konser sayısı her yıl artan Çağlar Klasik Gitar topluluğu'nun çalışmaları devam etmektedir.

 

 

* Çağlar Pop Gitar Topluluğu:
Profesyonel 10 sanatçıdan oluşan topluluğumuz bugüne kadar Seğmenler Açık Hava, Cepa AVM'de ve bir çok konser salonunda seyirciyle buluştu. Cepa'daki konserden sonra olumlu tepkiler aldık ve bunu düzenli hale getirmek istedik. Amacımız Çağlar Müzik Kursu ve AVM'nizin potansiyelini artırmak.

* Çağlar Çocuk Tiyatrosu:
2008 yılında kurulan Çağlar Çocuk Tiyatrosu 200 öğrenci ile çalışmalarını sürdürmektedir. 'Sarayın Çalgıcıları' ve Pamuk prenses ve 7 cüceler' oyunu profesyonel tiyatro eğitmen kadromuzla beraber sahne aldılar. 2010 yılı sezonu içerisinde 14 çocuk oyunu ve 4 büyük oyunlarıyla seyirciyle buluşuyor.

 

 

 

 

i

İzmir 2. Cad. No:57/5 2.Kat Kızılay-ANKARA

Tel: +90 312 419 69 47

e - Posta: info@aydincaglarbaglamakursu.com

Ana Sayfa | Hakkımızda|| İletişim